Mayonez.Net

RSSCelestia 1.5.1(Uzayda Gerçek Bir Gezinti)

alt

Celestia bir astronomi programıdır.İçerisinde yüzbinlerce gökcisimleri barındırır.Tamamen gerçek astronomik verilerden yararlanılarak yapılmıştır.Program geliştirebilir eklentiler ile sayısız gökcismini pclernize taşıyabilirsiniz.Her Astronomi severin arşivinde olması gereken bir program.

Celestia, evrenimizi üç boyutta gezinmek için gerçek zamanlı hazırlanmış bir boşluk simülasyonudur. Güneş sistemi boyunca 100,000 yıldızın herhangi birisine doğru seyahat veya galaksinin ötesinde düzenli gezintiler yapılabilir. Bunu yapabilmek için seyahat etmek istediğiniz yıldızınızı seçmek ve ''GoTo'' butonunu tıklamanız kafidir. Boşlukta seyahat ederek hedefinize saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Özellikleri:
Programın arama bölümü sayesinde istediğiniz gökcismini bulmak için sadece adını yazmanız veya istediğiniz gökcisminin üzerine fare ile sağ tuş tıklayarak git (goto) demeniz yeterli olacaktır. Celestia beraberinde 100.000'den fazla yıldız, gezegen, ay, meteor, uzaygemisi ve galaksi kataloğu ile birlikte gelir. Eğer bunları yetersiz bulursanız binlerce cismi üretici sitesinden programa ekleme olanağınızda var. Programda istediğiniz gök cisminin üzerine tıkladığınızda ekranın sol üst köşesinde cismin adı, cisme olan uzaklığınız, cismin yarıçapı, cismin parlaklığı ve çekim kuvveti yer alıyor. İstediğiniz an fotoğraf çekebiliyor ve video kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca zamanı öne veya geriye alarak gök cisimlerinin hareketlerinide takip edebilirsiniz.

Görüntüler:

alt

alt

alt

Programı İndirmek İçin TIKLA

Eklentiler İçin TIKLA (Oy Sayısı: 2)
Görüntülenme : 3304 Yorumlar (0)
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
üye değlseniz üye olmak için tıklayın.
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Mayonez.Net - ToolBAR
Get our toolbar!
Anket
Sponsor
Arşiv
Nisan 2018 (201)
Mart 2018 (267)
Şubat 2018 (182)
Ocak 2018 (155)
Aralık 2017 (30)
Kasım 2017 (32)
SPONSOR

Son Yorumlar


Copyright © 2012 Mayonez.Net 2006 - 2012