Mayonez.Net

RSSConstantine

itmeye hazırmısınız ?
http://i36.tinypic.com/sbqaae.jpg

Constantine [Rip] | 5 Part | 468 Mb

Constantine, DC Comicsin çıkarttığı Vertigo serisinden Hellblazer'ın kahramanı. Geçtiğimiz ayın ortalarında filmi çıkmıştı, şimdi de oyunu ile beraberiz. Başrollünde Keanu Reeves oynuyordu. Konusu ise kısaca şu şekilde idi: Los Angeles'ta yaşayan özel dedektif John Constantine, Cehennem'e gitmiş ve geri dönmüş biridir. Bu sebeple doğaüstü olayları çözmede inkâr edilemeyecek bir yeteneği bulunmaktadır. Ortağı olan polis memuru Angela Dodson ise, soyut olan hiç bir şeye inanmamaktadır. Kızkardeşi intihar ettiğinde, işin içindeki esrarengiz bağlantıları çözebilmek için ister istemez Constantine ile birlikte çalışmak zorunda kalacaktır. Her Amerikan filminde olduğu gibi Los Angeles'ın altında yaşayan cehennem yaratıkları ve iblisleri çözmek zorundadırlar.

http://i37.tinypic.com/2r7rhu1.jpg

Korku oyunuda yapmanın bir şerefi var

Korku oyunu denince aklıma Silent Hill serisi geliyor. Bugüne kadar hiçbirini oynarken sıkılmadım. Özelliklede üçüncüsünü. Ağzımda bıraktığı tat o kadar güzeldi ki çeşitli zorluk seviyelerinde tekrar tekrar bitirdim. Bu seri sayesinde de korku oyunlarını pek bir sever oldum. Alone In The Dark, Undying... Hepsini ayrı bir zevk ile oynadım. Her ne kadar Blair Witch tam istediğim gibi olmasa da beni bir süre idare etti. Korku oyunlarını bu derece sevdiğim için de mümkün olduğunca çıkanları alıp oynadım. Constantinede bu özelliğinden dolayı beklediğim bir oyundu. CD ve DVD olarak iki versiyon halinde çıkan Constantinei hemen oynamaya başladım.

http://i33.tinypic.com/9rmxzk.jpg

Birkaç dakikalık kurulumun hemen ardından oyuna başladım. Yapımcıların standart animasyonları ile başlıyoruz. Genelde oyunu ilk install ettiğimde bu animasyonları mutlaka seyrederim. Kimi zaman çok ilginç olabiliyor. Nitekim bu seferde hiçbir tuşa basmadan yapımda katkısı olan firmaların animasyonlarını seyretmeye başladım. SCI, Vertigo derken Warner Brosun animasyonu geliyor. Bunu daha önceden biliyor olmama rağmen animasyon beni yinede heyecanlandırıyor. Oyunun kaliteli olacağını düşünmemi sağlıyor. Bunlardan sonra karşımızda oyun.

http://i34.tinypic.com/1oqh41.jpg

In Nomine Patris Et Filii Et Spiritus Sancti

Başladığımızda uzun bir süredir görmediğim kadar hoş bir demo ile karşılaşıyoruz. Her ne kadar odun gibi parmaklar olsada, animasyon kısmı iyi yapılmış. Özellikle Keanu Reeves iyi modellenmiş. Exorcisti andıran bir şeytan çıkartma sahnesi ile kendimizi oyunda buluyoruz. Demonun hemen ardından oyun ile karşı karşıyayız.

http://i37.tinypic.com/fbl5eh.jpg

Derken oyuna başlıyoruz. İlk yapmamız gereken suyu kullanarak cehennem ile dünya arasında yolculuk yapabiliyoruz. Çevremizde kullanabileceğimiz çok fazla interaktif etken bulunmuyor. Hikâye sizi sürekli bir yere götürüyor. Ekranda çıkan bilgi mesajları oyunu nasıl kontrol edeceğinizi ve ne aramanız gerektiğini bildiriyor. İlk duyulduğunda kulağa hoş geliyor. Zira oynanması kolay, ilerlemesi rahat bir oyun gibi geliyor. Bu ana kadar herşey güzel olmasına rağmen bundan sonra işler yavaştan çığırından çıkmaya başlıyor.

http://i34.tinypic.com/e6ygqh.jpg

Keşke 2 elim daha olsaydı
Kontrolleri ilk anda öğrenmek o kadar kolay değil. Fazla tuş kombinasyonu bulunuyor. Bununla beraber nedense değiştirmek daha da zor. Tuş konfigürasyonları için ayar bölümü olmasına rağmen bir türlü istediğim şekilde ayarlayamadım. İlk ayarların kullanımı da o kadar yetersizki özellikle benim gibi sol elini kullananları çok rahatsız edecektir. Her neyse biraz zorda olsa bir süre sonra ayarlara alışmaya başladım.

http://i37.tinypic.com/2aep4ep.jpg

İlerlerken WASD kombinasyonunu kullanıp, karşıma yaratıklar çıkıncaya kadar mouse ile yönümü ayarlıyordum. Sonrasında ise silahımı onlara doğrultabilmek için mouseu bırakıp yön tuşları ile yaratıklara bakıyor. Ardından mouseun sol tuşu ile ateş ediyordum. Komik değil mi? Bu zorluğu düşünmüş olmuşlar ki nerede ise atlama, zıplama gibi hiçbir göreve tuş atamamışlar. Tırmanacağınız yerin önüne gidip ileriye itmeniz yeterli oluyor ya da karşınıza çıkan bir kuyunun üzerinden, ekstra hiçbir tuşa basmadan atlayabiliyorsunuz. Sadece ileri tuşuna basmanız yeterli oluyor.

Minumum Sistem:
1,5 GHZ Prozessor
128 MB Systemspeicher
64 MB Grafikkarte (muss "PixelShading" unterstützen)
2,5 GB freier Festplattenspeicher
DirectX9.0c-kompatible Audiokarte

Tavsiye Edilen Sistem:
2,6GHZ Prozessor
512 MB Systemspeicher
128 MB Grafikkarte (muss "PixelShading" unterstützen)
2,5 GB freier Festplattenspeicher

Kurulum: setup.bat dosyasına tıklayın ve kuruluma geçin ''Devam etmek için bir tuşa basın...'' yazısı gelene kadar ekranı kapatmayın bu işlem tamamlandıktan sonra oyunun exesine tıklayın ve keyfinize bakın


İNDİR:
http://rapidshare.com/files/130715074/Constantine.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/130735128/Constantine.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/130749831/Constantine.part3.rar.html

http://rapidshare.com/files/130763420/Constantine.part4.rar.html
http://rapidshare.com/files/130822203/Constantine.part5.rar.html

Rar Şifresi: www.mayonez.net
 (Oy Sayısı: 1)
Görüntülenme : 5835 Yorumlar (4)

ahretlik76

 • 19 Temmuz 2008 ; 13:06
 • Kayıt Tarihi: 29.04.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 2
 • Rütbe
gerçekten çok güzel açıklama yapmısın teşekkürler oyunu indirmeden hveslendim valla

--------------------

hakgokoz

 • 19 Temmuz 2008 ; 13:56
 • Kayıt Tarihi: 1.06.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 243
 • Rütbe
teşekkürler...

--------------------

QuickScore

 • 7 Ağustos 2008 ; 18:49
 • Kayıt Tarihi: --
 • ICQ: --
 • Yorumları: 0
 • Rütbe
tesekkürler saolasın kurban hehehehe indiriorum :D:D

--------------------

gitareast

 • 4 Şubat 2009 ; 21:57
 • Kayıt Tarihi: --
 • ICQ: --
 • Yorumları: 0
 • Rütbe
arkadaşlar ben kuramadım setup tıklıyorm bir tuş mesajı çıkıyo sonra bieşye basmadan pencereyi kapatmadan john cons... exe dosyasını tıklıyorm ordan bişeyler yüklüyor fakat sonucunda hiç bişey elde edemedim yardımcı olursanız sevinirm...

--------------------

Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
üye değlseniz üye olmak için tıklayın.

Mayonez.Net - ToolBAR
Get our toolbar!
Anket
Sponsor
Arşiv
Haziran 2018 (89)
Mayıs 2018 (214)
Nisan 2018 (218)
Mart 2018 (265)
Şubat 2018 (181)
Ocak 2018 (155)
SPONSOR

Son Yorumlar


Copyright © 2012 Mayonez.Net 2006 - 2012