Mayonez.Net

RSS
«    Kasım 2019    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigaranın hızla yayılması, hakkında fazlaca konuşulması, kendisine yeni müşteriler çekmesinin yanı sıra beraberinde pek çok soru işaretini de getiriyor. Hızla ünü yayılan ürünün haliyle hızla büyüyen ve bilgi sahibi olan da bir takipçi kitlesi var. İnternet aracılığı ile ürünü tanıyan, arkadaşlarında gören ya da tavsiye üzerine ürünü inceleyen herkesin aklında belli başlı soru işaretleri oluşuyor. Elektronik cihaz nasıl olur da sigaranın yerini tutar, nasıl sigara tadı verir, nasıl çalışıyor, nasıl kullanacağım gibi pek çok soru cevaplanmayı bekliyor. İlk elektronik sigarasını almak üzere olanlar ya da ürünü satın alıp yalnızca biraz daha bilgilenmek isteyenler için, elektronik sigara ile ilgili başlıca konulara bu yazıda değineceğiz.

En basit tanımı ile elektronik sigara, duman yerine su buharı üreten bir sigara simülatörüdür. Yapısından bahsedecek olursak, pil, atomizer, hazne ve ağızlıktan meydana gelir ve bir avuca sığacak hacimde olur.

Son derece basit bir çalışma prensibine sahip olan elektronik sigaranın nasıl işlediğine değinmek gerekirse, kullanıcı atomizerin ısıttığı hazneden gelen buharı içine çeker. Pil ise sıvıyı buharlaştıracak olan atomizerin güç kaynağıdır. Bu pil aynı zamanda şarj edilebilir özelliktedir.

Kullanımı ise yine oldukça basittir. Geleneksel sigara içer gibi, ağızlık kısmından sıradan bir çekiş ile elektronik sigara likit kullanılır. Buradaki tek fark, duman değil de su buharı çekilir.

Çekilen su buharının kaynağı olan likitlere de ayrıca bir parantez açmak gerekir. Naneliden elmalıya, kahveliden milkshakeliye, odunsu puro aromasından geleneksel sigara tadına kadar pek çok farklı aromayı, ayarlanabilir nikotin miktarı ile elektronik sigara likit tüketicisine sunan bu likitler, adeta bir teknoloji harikasıdır. Üstelik zifir barındırmazlar.

Elektronik sigara konusunda merak edilen konulardan bir diğeri de, maliyeti. 60-70 lira civarında uygun fiyatlı ürünlerden, binlerce liralık profesyonel işi cihazlara kadar geniş bir fiyat yelpazesine sahip olan ürünün yakıtı olan likitler de aynı şekilde 30-40 liradan başlayıp 100-120 liraya kadar çıkabiliyor. Geleneksel sigaraya göre çok daha hesaplı olan ürünün pek çok farklı zevke hitap eden tasarımları ve fiyat performans türlerini bulmak mümkün.

Elektronik sigara ile ilgili kafaları kurcalayan bir başka konunun güvenlik konusu olduğu yadsınamaz. Bir takım asparagas haberler nedeniyle bütün elektronik sigaraların infilak edeceği algısı maalesef oluşturulmuş durumda. Oysa işin gerçeği, orijinal ve kaliteli ürün kullanıldığında böyle bir riskin kesinlikle söz konusu olmadığıdır.

Genel hatları ile elektronik sigara likit ile akla ilk gelen sorular ve cevapları, ürünün kesinlikle bir şansı hak ettiğini gösteriyor. Alanların asla pişman olmadığı, hayatlarına yepyeni bir sayfa açmalarını sağlayan elektronik sigara, sizin de hayatınızı değiştirebilir.

Görüntülenme : 64
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
üye değlseniz üye olmak için tıklayın.

Sponsorlu

Anket

Mayonez.Net'i ne için tercih ediyorsunuz?

Film
Oyun
Dizi
Program
Wallpaper
Diğer+
Hepsi

Arşiv
Kasım 2019 (436)
Ekim 2019 (361)
Eylül 2019 (209)
Ağustos 2019 (214)
Temmuz 2019 (247)
Haziran 2019 (187)

Son Yorumlar


Copyright © 2012 Mayonez.Net 2006 - 2012