Mayonez.Net

RSSLeonardo diCaprio filmleri

 

1995 yılında Motosiklet Günlükleri filmindeki performansıyla Hollywoodlu yapımcıların dikkatlerini çeken ünlü oyuncu son zamanların en çok aranılan oyuncusu. Leonardo diCaprio filmlerinde canlandırdığı karakterleri ölümsüzlüğe kavuşturabilen, oynadığı her filmiyle dikkat çeken bir aktör. Romeo ve Juliet ve Titanik’le romantik filmler arşivlerinin baş köşesine oturdu. Başlangıç  ve Köstebek gibi hepimizin en sevdiği filmler listesinde yerini almış filmlerde önemli roller aldı ve oyunculuğunu zirveye çıkardı. Zincirsiz filminde, sahne sırasında yaralanmasına rağmen oyunculuğa devam ettiğini duyduğumuzda çoğumuz tekrar tekrar o sahneyi izledik ve oyunculuğuna bir kez daha hayran kaldık.

 

Ünlü Yönetmenlerin Tercihi

 

Hollywood’un önde gelen yönetmenlerinden James Cameron’ın Titanik’teki Jack rolüne uygun görmesiyle Leonardo diCaprio’nun yıldızı parladı diyebiliriz.  Sonrasında Woody Allen’ın Şöhret filminde yer aldı, Danny Boyle Kumsal filminde Leonardo diCaprio ile çalışmak istedi. Yeteneği farkedilen ünlü oyuncu bir anda en büyük yönetmenlerin aranan oyuncusu oldu. Yıllar boyu Leonardo diCaprio filmlerini hayranlıkla izledik. Buna rağmen neden Oscar’a layık görülmediği üzerine hayranları tarafından bir çok parodiler yapıldı. Sadece oyunculuğuyla değil, aşk hayatıyla ve günlük hayatındaki doğallığıyla da kendisinden konuşturdu. Gündemde kalmak gibi bir çabası olmamasına rağmen son yıllarda yılda 2-3 çok önemli yapımda baş rol oynadığından kendisini bol bol ekranlarda görür olduk.

 

Oscar Kazandıran “Diriliş” Performansı

 

 

2010 yılında Başlangıç’ta canlandırdığı Cobb karakteriyle filmin karışık konusunu sırtlamıştı Leonardo diCaprio. Sonrasında 2013 yılında Muhteşem Gatsby ile bizi caz çağına kusursuz bir yolculuğa çıkardı Bazz Luhrmann, filmin en önemli karakteri için seçtiği aktör Leonardo diCaprio oldu. 2013 yılında vizyona giren Para Avcısı filmi, adeta Leonardo diCaprio şov yapsın diye yaratılmış bir Martin Scorsese filmi gibi. Tüm bu Leonardo diCaprio filmlerini izlerken Oscar’ı bu filmlerle alacağını düşündük. Çünkü Leonardo diCaprio hepsinde karşımıza mükemmel bir oyunculuk örneği çıkardı. Fakat 2015 yılında Alejandro González Iñárritu’nun son filmi Diriliş diCaprio’nun oyunculuk hayatı boyunca sergilediği en iyi performansa sahipti. 7. kez Oscar ödüllü bir yönetmenle çalışmış olan diCaprio Diriliş filmindeki Hugh Glass rolüyle sonunda hakettiğine kavuştu. 88. Akademi Ödülleri’nde 12 dalda adaylığı olan Diriliş filmiyle En iyi Aktör ödülüne layık görüldü.

Görüntülenme : 23
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
üye değlseniz üye olmak için tıklayın.

Mayonez.Net - ToolBAR
Get our toolbar!
Anket
Sponsor
Arşiv
Haziran 2018 (88)
Mayıs 2018 (214)
Nisan 2018 (218)
Mart 2018 (265)
Şubat 2018 (181)
Ocak 2018 (155)
SPONSOR

Son Yorumlar


Copyright © 2012 Mayonez.Net 2006 - 2012