Mayonez.Net

RSS
«    Nisan 2020    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV


Grand Theft Auto IV [LİNKLER GÜNCELLENDİ]

 

INFO

 

Oyun günümüz New York Şehri büyük ölçüde temel alınarak oluşturulmuş Libert City adlı, serinin önceki oyunlarından GTA III'te karşılaşılan kurgusal bir şehirde geçmektedir. Oyunda Niko Bellic adında Doğu Avrupa'da cereyan eden bir savaştan gazi olarak kurtulan Amerika Birleşik Devletleri'ne Amerikan Rüyası'nı yaşamak için gelen bir Sırp uyruklu adamın kimliği üstlenilmektedir fakat çabucak çete yapılanmalarına, suçlara ve yolsuzluklara karışır. Serideki diğer oyunlar gibi GTA IV'te yarış, Üçüncü Şahıs Nişancı tarzı ve "Özgür Dünya" adlı oynanılabilirlik özelliklerini sunan bir oyundur. Özgür Dünya oyuncuların oynama deneyimini daha çok kontrol etme olanağını sağlamaktadır. GTA IV çevrimiçi çok oyunculu mod ve içersinde 15 farklı oyun türü içeren serideki ilk oyundur.

 

Hikaye:

 

Grand Theft Auto IV, Niko Bellic adında Amerika'ya yasadışı yollarla göç etmiş Bosna Savaşı gazisi olan bir Sırp uyruklu bir adamın hikayesini ele almaktadır. Niko'yu Amerika'ya kuzeni Roman'nın oyun daha başlamadan yıllar önceki ikna çabaları getirmiştir, bunun üzerine Niko Doğu Avrupa'dan ayrılarak yasadışı geçmişini unutmak ve Amerikan Rüyası'nı yaşamak için Libert City adlı bir şehre gelir. Şehre vardıktan kısa bir süre sonra Niko ne var ki Roman'ın çetelerle ve borçlarla uğraştığını örtbas etmek için zengin ve lüks hayat ayaklarının yalan olduğunu öğrenir. Niko Roman'ın başına beladan kurtararak kendisi için şehirde yeni bir hayat yaratma umudu içersine girer.

Niko'nun Liberty Şehri'ne başlıca geliş amacı Niko askerdeyken birliğine ihanet edip birçok kişinin ölmesine neden olan Florian Cravic adlı bir eri aramak olduğu oyunun sonlarına doğru açığa çıkmaktadır. Niko çok geçmeden, kuzeni Roman'ın tefecisi olan Vladimir Glebov yüzünden Liberty Şehri'ndeki bir örgüt lideri olan Mikhail Faustin ve ortağı Dimitri Rascalov ile tanışır. Niko, Faustin için yaptığı görevlerin ardından Faustin'e ihanet edip teşkilatı devralmak için Dimitri'nin tezgahladığı süikasti gerçekleştirir. Niko, Dimitri'nin komutlarına uyarak Faustin'e suikast düzenler ve onu öldürür; ancak Dimitri sözünde durmayıp Niko'nun eski patronu Rodislav Bulgarin ile gizli anlaşma yaptığını Niko'ya açıklar. Niko'ya önceleri arka çıkan Jamaikalı silah taciri Little Jacob bu olaylarda Niko'nun hayatta kalması için elinden gelen desteği verir. Dimitri ve Bulgarin kayıplara karışır ancak Jacob, Niko'ya onların icabına daha sonra bakacağını söyler.

Niko'ya Roman'dan telefon gelir, Roman kendisini arayan sessiz telefonlardan korkup uzak bir yerde saklanır. Niko'yla ikisi buluşurlar ancak Roman'ın alevler içindeki dairesi ve taksi durağıyla karşılaşırlar. İkisi Bohan'a kaçarlar, Dimitri'den gelen ölüm tehditlerinin ardından Roman, kızarkadaşı Mallorie'ye evlenme teklif edeceğine dair planlarını açıklar. Niko ilerleyen günlerde şehir civarında yeni dostlar edinip İrlandalı McReary Çetesi (Gerry ve Packie gansterleri, polis Francis ve uğuşturucu taciri Derrick), Pegorino Suçlular Alemi (Don Jimmy Pegorino, caporegime Ray Boccino ve yardımcısı Phil Bell), Playboy X'in çetesi, Dwayne Forge, Elizabeta Torres'in uğruşturucu çetesi ve daha fazlası çetelerle aradığı kişinin izine rastlamak amacıyla çevre yapmak ayrıca kendisi ve kuzeni Roman'ın hayatını korumak için para biriktirmek suretiyle birçok örgüt için çalışır. Niko sonunda Florian'ın izine rastlar, fakat kendisi ismini Bernie Crane olarak değiştirmiştir ve Niko, Bernie'nin aradığı kişiyle hiçbir bağlantısı olmadığını tespit eder ve geriye tek şüpheli şahıs kalmıştır: Darko Brevic.

Oyndaki el altından yürütülen işlerle ilgili olarak, "U.L. Paper" adı altındaki belirsiz bir devlet dairesi, hastanede yatmakta olan ve ölümle burun buruna olan ve Niko'nun asker birliğine ihanet eden Darko adında bir adamı Bükreş'e yerleştiren Jon Gravelli adlı bir gansterle gizli anlaşma yapması için Niko'ya baskı yapar. Bunun üzerine Niko, son bir karşılık olarak onu Libert City'ye götürmeye karar verir. Niko, uğuşturucu düşkünü ve suçluluk duygusu hisseden Darko ile karşı karşıya gelir. Oyuncu ilerleyen zamanda ya Darko'yu infaz eder ya da onun canını bağışlar. Daha sonra kendi geçmişinin acılarını dindirmeye çalışan Niko bir barda kafa dinlerken Jimmy Pegorino adında bir ganster patronuyla karşılaşır ve Niko'dan kendisine para karşılığı bir iyilik yapıp yapamayacağını sorar; iyilik de bir eroin nakliyesini kendisi için ele geçirip bir Dimitri Rascalov adında bir alıcısına satmaktır.

 

Oyun belli bir noktadan sonra karakterin seçimine sunulmuş iki farklı son ile bitmektedir. Oyuncu Niko'nun Dimitri'den intikam almasıyla ya da onunla anlaşmaya varmasıyla bitmektedir.

Oyuncu mutlak İntikamı seçerse, Dimitri tankeriyle bir nakliyatı denetlediği sırada ona bir tuzak kurar. Niko, Dimitri'nin sürdüğü tankere ateş eder ve tanker patlar bunun sonucunda Dimitri ölür. Sonuç olarak, Roman ile Mallorie'nin düğünü yapılır ve ihanete uğradıktan sonra küplere binen Jimmy Pegorino nikahın yapıldığı kilisenin önünden arabayla hızla geçerken Niko'nun sevdiği kişiyi Kate McReary'i öldürür. Niko, Roman ve Little Jacob; Alderney bölgesindeki bir kumarhaneye doğru kaçan Pegorino'nun adamlarının peşine düşe. Niko, Pegorino'yu öldürme girişiminde bulunur; fakat Pegorino bir tekneyle Happiness Adasına doğru kaçar ve bu sırada Niko bir helikopterle onu takip etmektedir. Niko, sonuçta Pegorino'yu öldürür.

Oyuncu şayet Anlaşma'ya varmak isterse, Niko, Phil Bell ile takas yapmak için limanda buluşur. Dimitri takasın kendi lehinde sonuçlanacağı şekilde takasa sabotaj yaptırır; fakat Niko ve Phil nihayetinde uyuştururu parasını umursamayarak da olsa ele geçirir. takasın yapılmasına karşı olan, Niko'yu hayal kırıklığına uğratmış Kate, Roman ile Mallorie'nin nikahına katılmamıştır. Düğün olurken Dimitri tarafından gönderilmiş olan suikastçiler Niko'yu öldürmeye gelir, çatışma çıkar, çatışma Roman'ın yanlışlıkla öldürülmesiyle son bulur. Mahvolmuş ve intikam duygularıyla kabaran Niko, Little Jakob ile takım oluşturur ve şu anda Pegorino'nun ortağı olan Dimitri'yi öldürmek için Alderney'deki terk edilmiş kumarhaneye giderler. Jacob, Niko'nun Dimitri'yi öldürmesinin ardından yürüteceği planı tertip etmek için kumarhanenin önündeyken ayrılır. Kumarhanedeyken, Dimitri Pegorino'yu öldürüp kaçmaya başlar. Niko ve Little Jacob Liberty Adası doğru kaçmakta olan Dimitri'yi takip eder eve oracıkta Dimitri'yi öldürürler.Niko kendisinin refahından endişeli durumdadır.

 

Sistem Gereksinimleri

 


Asgari Önerilen
Windows
İşletim sistemi Windows Vista Servis Paketi 1 / Windows XP Servis Paketi 3
Merkezi işlem birimi Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, AMD Athlon X2 64 2.4 GHz Intel Core 2 Quad 2.4 GHz, AMD Phenom X3 2.1 GHz
Hafıza 1.0 GB (Windows XP) 1.5 GB (Windows Vista) 2.0 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
Sabit Disk yeri 16 GB boş alan 18 GB boş alan
Grafik işleme 256 MB Nvidia 7900 / 256 MB ATI X1900 512 MB Nvidia 8600 / 512 MB ATI 3870
Ses donanımı 100% DirectX 9.0c uyumlu kart

Aktifleştirme ve çoklu oyuncu desteği için internet bağlantısı gerekiyor.

 

Screenshots

 

Grand Theft Auto IV

 

Grand Theft Auto IV

 

Grand Theft Auto IV

 

Grand Theft Auto IV

 

Grand Theft Auto IV

 

Download

 

Not: Crack'i uygulayın. Oyunu Launch GTA IV'den açın.İnternet bağlantınızı kapalı durumda olsun.Giriş ekranı gelecek Skip Login'e basın.Daha sonra gelen ekranda Play'e basın ve oyuna girin.Oyuna girdikten sonra internet bağlantınızı açabilirsiniz...

 

DVD 1:

 

http://tinypaste.com/f6fae


DVD 2:

 

http://tinypaste.com/c93e7

 


 (Oy Sayısı: 14)
Görüntülenme : 16489 Yorumlar (35)

gigaset

 • 2 Nisan 2010 ; 14:29
 • Kayıt Tarihi: 11.03.2010
 • ICQ: --
 • Yorumları: 2
 • Rütbe
Bu oyun windows7 de oynanıyomu yada yükleniyo mu acaba yardımcı olursanız sevinirim?

--------------------

Adem15

 • 15 Ocak 2010 ; 13:48
 • Kayıt Tarihi: 16.12.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1324
 • Rütbe
smursit,

4gb ram 2.4 işlemci 512mb ekran kartım var orta/düşük ayarlarda rahatça oynadım.Oyunun en başından beri tek sorunu bu sistem durumu.Çoğu bilgisayarda oyundan tam performans alamıyoruz.

--------------------

kaankaravana

 • 3 Ocak 2010 ; 16:11
 • Kayıt Tarihi: 11.06.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 14
 • Rütbe
Slm arkadaşlar oyunu indirdim ve kurdum sıcağı sıcağına yazıyorum şuan herhangi bir sorun görmüyorum.ayrıca oyun çok başarılı olmuş turkçe düblaj ve dil yaması gelirse gerçekten muhteşem ötesi olur.mayonez.net ' in emeklerine teşekkürler elleriniz dert görmesin...

--------------------

AttillaHAN

 • 26 Aralık 2009 ; 00:27
 • Kayıt Tarihi: 1.07.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1050
 • Rütbe
persy41,

Fatalın Kodu vardır Onuda YAzın Çözelim.

--------------------

persy41

 • 25 Aralık 2009 ; 21:27
 • Kayıt Tarihi: 15.12.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1
 • Rütbe
fatol error hatası alıorm arkadaş sebebi ney? :S

--------------------

pitiralp

 • 24 Aralık 2009 ; 19:01
 • Kayıt Tarihi: 24.06.2009
 • Rütbe
arkadaşlar bağlantıyı kesip LaunchGTAIV linkinden girmeyi deniyorum social clup hatası veriyo lütfen birisi yardım etsin yaw

--------------------

Adem15

 • 13 Aralık 2009 ; 19:50
 • Kayıt Tarihi: 16.12.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1324
 • Rütbe
Alıntı: swind34
Abi yaa oyunu kuruyorum Socıal Club Bi Hata Veriyo Aşağıda Bi Link Var Tıklayıp İndir diyo Yaoıyorum Ama genede olmuyo Alaahınız Aşkına Yardım Edin Kafayı Yicem yaaaGalvos_dauzymas


Hatayı tam yazarmısın.Ayrıca internet bağlantını kesip oyuna girmeyi dene.

--------------------

swind34

 • 13 Aralık 2009 ; 17:33
 • Kayıt Tarihi: 13.12.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1
 • Rütbe
Abi yaa oyunu kuruyorum Socıal Club Bi Hata Veriyo Aşağıda Bi Link Var Tıklayıp İndir diyo Yaoıyorum Ama genede olmuyo Alaahınız Aşkına Yardım Edin Kafayı Yicem  yaaaGalvos_dauzymas 

--------------------

haki28

 • 9 Aralık 2009 ; 05:14
 • Kayıt Tarihi: 27.01.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 297
 • Rütbe
Adem15,

Evet öneirlen sistemi karşılıyor( 2gb ram,HD 4650 512) tek sorun cpu P4, İndirmeye başladım bakalım ne olacak smile

--------------------

kripteks

 • 8 Aralık 2009 ; 18:39
 • Kayıt Tarihi: 8.06.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 418
 • Rütbe
Teşk. sistemi yakın bi zamanda yenileyecem o zaman indiririm.

--------------------

Adem15

 • 8 Aralık 2009 ; 15:02
 • Kayıt Tarihi: 16.12.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1324
 • Rütbe
Alıntı: MertcanAytar
Crack yaptıktan sonra internet bağlantınızı kesin demişsiniz de , crack yapınca internet bağlantısını kesmeye gerek kalmıyor.


İnternet bağlantısını kesmediğimde oyun açılmıyordu.İnternet açık iken sorun oluşmadı mı sende ?

--------------------

MertcanAytar

 • 8 Aralık 2009 ; 14:51
 • Kayıt Tarihi: 28.02.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 5
 • Rütbe
Crack yaptıktan sonra internet bağlantınızı kesin demişsiniz de , crack yapınca internet bağlantısını kesmeye gerek kalmıyor.

--------------------

oxytacin

 • 8 Aralık 2009 ; 14:31
 • Kayıt Tarihi: 4.10.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 53
 • Rütbe
new york açılınca ilk iş helikopter kaçırın :)

--------------------

Adem15

 • 8 Aralık 2009 ; 11:47
 • Kayıt Tarihi: 16.12.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1324
 • Rütbe
brqburak,
haki28,

Konudaki asgari sisteme bakıp kendi sisteminizle karşılaştırın.İstenilen bellek rakamları ve işlemci hızınız yüksekse oyun düşük grafikte de olsa çalışır.Önerilen sisteme yakın veya onun üzerindeyse sisteiniz daha iyi grafik seviyesinde oynayabilirsiniz.

--------------------

haki28

 • 8 Aralık 2009 ; 10:20
 • Kayıt Tarihi: 27.01.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 297
 • Rütbe
Benim sistemde donanım oldukça iyi ama cpu p4 3.0  Acaba indirsem çalışırmı.

--------------------

brqburak

 • 8 Aralık 2009 ; 04:22
 • Kayıt Tarihi: 5.06.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 7
 • Rütbe
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz 2.67 GHz

RAM: 4,00 (kullanılabilir miktar 3,25 GB)

Sistem: 32 Bit İşletim sistemi

Ekran kartı : Ati Radeon HD 4600 Series

İşletim sistemine sahibim eğer olursa indirme ye başlaycam.

--------------------

MeSeY

 • 8 Aralık 2009 ; 01:03
 • Kayıt Tarihi: 19.11.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 58
 • Rütbe
çok teşekkür ederim sağolun kardeşim

--------------------

Adem15

 • 8 Aralık 2009 ; 00:32
 • Kayıt Tarihi: 16.12.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1324
 • Rütbe
MeSeY,

Oradaki modeller örnek modeller.O modellere eşdeğer yada daha yüksekse sistemin oyunu oynayabilirsi demek.Asgari 1.8ghz işlemci, 256mb ekran kartı, 1gb ram yazmakta.Senin sistemin bunlardan yüksek.Oyunu oynayabilirsin ;)

--------------------

MeSeY

 • 8 Aralık 2009 ; 00:30
 • Kayıt Tarihi: 19.11.2009
 • ICQ: --
 • Yorumları: 58
 • Rütbe

adem15 kardeşim orda ax550 ekran kartı yok bide ben xp service pack2 kullanıyorum pek anlamadığım için size sordum olurmu acaba eğer olursa hemen indirecem


--------------------

Adem15

 • 8 Aralık 2009 ; 00:10
 • Kayıt Tarihi: 16.12.2008
 • ICQ: --
 • Yorumları: 1324
 • Rütbe
MeSeY,

Konuda sistem gereksinimleri var.Oradaki tabloya bakıp kendi sisteminizle karşılaştırınız.

--------------------

Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
üye değlseniz üye olmak için tıklayın.
1 2
Önceki    Sonraki
Sayfaya Git

Sponsorlu

Anket

Mayonez.Net'i ne için tercih ediyorsunuz?

Film
Oyun
Dizi
Program
Wallpaper
Diğer+
Hepsi

Arşiv
Nisan 2020 (204)
Mart 2020 (505)
Şubat 2020 (334)
Ocak 2020 (359)
Aralık 2019 (398)
Kasım 2019 (541)

Son Yorumlar


Copyright © 2012 Mayonez.Net 2006 - 2012