Mayonez.Net

RSS
«    Eylül 2007    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

TurboLaunch v5.0.10

alt
Masaüstünüze çeki düzen verme zamanı geldiğine karar verdiyseniz, bu konuda size gerçekten yardımcı olabilecek bir yazılım TurboLaunch

Program, Savard Software adlı firma tarafından çıkartılmış bir yazılım ve sadece 1.5 MB boyutunda. Programı yükledikten sonra çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Programın çalışma mantığı çok basit. Bilgisayarınıza yüklü olan programları, belli gruplar altında toplayarak (Örn: Program, oyun, ofis, web tasarım, vs.) programları düzenli bir hale getirmek ve bu programlara hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamak.
Programın genel görüntüsü

Program çalıştırdığınızda "Başlat" çubuğu bildirim alanında simge halinde çalışır vaziyette görünecektir. Programı açmak için bildirim alanındaki simgeye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Programda oluşturduğunuz herhangi bir gruba, program ya da başka bir kısayol eklemek için bildiğimiz sürükle-bırak tekniğini kullanabilirsiniz. Programda eklediğiniz herhangi bir kısayolun üstünde sağ tuş menüsünü açtığınızda aşağıdaki gibi bir menü gelecektir

alt


Sağ tuş tıklandığında açılan menü.
Bu menüdeki komutlara genel olarak sırasıyla bir göz atmak gerekirse;

Duplicate: Seçilen kısayolun herhangi bir alanda kopyasını oluşturmanızı sağlar.
Swap: Seçilen kısayolu herhangi bir alana taşımanızı veya herhangi bir kısayol ile yer değiştirmenizi sağlar.
Arrange: Bu komutta Swap komutu ile aynı işlevi görmektedir. Tek fark bir kısayol ile yer değiştirme yapamazsınız.
Create Shortcut: Bu komut ile belirtilen programın kısayolunu masaüstüne eklemenizi sağlar.
Clear: Seçilen kısayolu temizlemek için.
Properties: Bu komut vasıtasıyla seçilen kısayola ait ayarları yapmanızı sağlar. Komutu seçtiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekran kısayola ait gelişmiş bazı ayaları düzenleyebilirsiniz.

Kısayola ait ayarlar

Gelelim programımızın ayarlarına. Bunun için bildirim alanında programımızın simgesine sağ tuş tıklayıp "Properties" seçeneğini seçmeliyiz. İlk olarak karşımıza, programın genel ayarlarını yapabileceğimiz ekran gelecektir.


Genel ayarlar
programa ait bazı genel ayarları yapabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Program ilk yüklendiğinde "Run TurboLaunch at Starup" yani Windows başladığında otomatik olarak başlaması için aktifleştirilmesi gereken ayar aktif olarak gelmiyor. Bunu sizin yapmanız gerekiyor.

Ayarlar menüsünde bahsetmek istediğim bir diğer bölüm de "Buttons and Groups " bölümü. Bu bölümde programın ana ekranında bulunan grupları, sütun sayısını ve satır sayısını ayarlayabilirsiniz.

Butonlar ve gruplar için yapabileceğiniz değişiklikler

Programa genel olarak kullanacağınız özelliklerini sizlere tanıtmaya çalıştım. Eğer sizinde masaüstünüzde gerçekten bazı dağınıklık sorunları varsa TurboLaunch, bu sorununuza gerçekten çözüm olabilecek bir program
 
 
 
 
TurboLaunch v5.0.10

Password:
www.mayonez.net
 
Görüntülenme : 2269 Yorumlar (1)

erolgencer

  • 23 Haziran 2008 ; 16:26
  • Kayıt Tarihi: 17.10.2007
  • ICQ: Konya
  • Yorumları: 17
  • Rütbe
ben 5.9 versiyonunu kullandım bazı problemler yaşadım,programda ayarlarımı kaydedememe gibi yani windows her açıldığında sıfırlanıp açılıyodu ama bu yeni versiyon full olduğundan sorunsuz çalışıyor saolun.....

--------------------

Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
üye değlseniz üye olmak için tıklayın.
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Sponsorlu

Anket

Mayonez.Net'i ne için tercih ediyorsunuz?

Film
Oyun
Dizi
Program
Wallpaper
Diğer+
Hepsi

Arşiv
Haziran 2020 (98)
Mayıs 2020 (371)
Nisan 2020 (558)
Mart 2020 (430)
Şubat 2020 (302)
Ocak 2020 (336)

Copyright © 2012 Mayonez.Net 2006 - 2012